تبلیغات
دنیای اوراکل و جاوا - مایکروسافت کاربران را به ارتقای سیستم ها مجبور می کند

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 18 شهریور 1389

مدیر اجرایی شرکت sun microsystem از تصمیم اخیر مایکروسافت برای کنار گذاشتننرم افزارهای قدیمی انتقاد کرد.
به گزارش بخش خبر سایت اخبار فن آوری اطلاعات ایران، از ابرار اقتصادی، به گفته "اسکوارتز" این اقدام مایکروسافت در به کنار گذاشتن سیستم عامل ویندوز 98 به منظور وادار کردن کاربران برای ، به روزآوری (Update) این سیستم ها است . وی بهکاربران پیشنهاد کرد که با تخفیف ویژه از جاوا و نرم افزار ویژه شرکت sun برای دسک تاپ ها که بر اساسسیستم عامل لینوکس کار می کند استفاده کنند.
به گفته اسکوارتز ، اقدام مایکروسافت با داشتن بازاری افسانه ای در جهان درسی است برای شرکت ها که چگونه اولویتهای کاربران را نادیده بگیرند و آنها را که با مسائلی چون ویروس های کامپیوتری و مسایل امنیتیمواجه هستند ، وادار به یک انتقال ناخواسته کنند.

اسکوارتز با اشاره به ادعای مایکروسافت که کنار گذاشتن نرم افزارهای قدیمی را اقدامی در جهت توافق های اخیر این شرکت با sun عنوان می کند گفت: "توافق مایکروسافت و sun برای کاربران این امکان را فراهم می کند که در مورد پلت فرم های آینده امکان جابه جایی داشته باشند و مایکروسافت به این زودی به کنار گذاشتن نرم افزارهای مستقل از جاوا قدیمی نیازی ندارد".
به گفته مایکروسافت کنار گذاشتن نرم افزارهای قدیمی به علت مستقل بودن آنها از زبان برنامه نویسی جاوایشرکت sun است و با توجه به توافق این شرکت با sun در ماه ژانویه 2001 انجام می گیرد . این برنامه هاشامل ویندوز 98 ، Outlook 2000 و sql server هستند.
شرکت sun از مایکروسافت به دلیل استفاده از نرم افزار جاوای خود به جای نسخه sun شکایت کرده بود . این شکایت در ژانویه سال 2001 منجر به توافقنامه ای شد که بر اساس آن مایکروسافت ملزم شد انتشار محصولاتی که از نسخه مایکروسافتی جاوا استفاده می کنند را تا ژانویه 2004 کنار بگذارند ، این تاریخ بعدا تا ماه اکتبر سال 2004 تمدید شد.
گفتنی است که با وجود کنار گذاشتن سیستم عاملهای قدیمی ، مایکروسافت پشتیانی از آنها را یکباره قطع نخواهد کرد . به عنوان مثال سیستم عامل ویندوز 98 از اواسط ماه ژانویه از طریق وب پشتیانی خواهد شد و احتمالا شرکت های دیگر مسوول پشتیانی از محصولات قدیمی مایکروسافت را به عهده بگیرند . همچنین در صورت بروز تهدید جدی مایکروسافت کماکان اصلاحیه های امنیتی را برای محصولات قدیمی منتشر خواهد کرد.برچسب ها: جاوا، اوراکل، سان، نرم افزار، زیبان برنامه نویسی جاوا، اخبار جاوا، اخبار اوراکل،
ارسال توسط افشیا درافشان
آرشیو مطالب
نظر سنجی
اگر شما برنامه نویس جاوا هستید، دستمزدتون در ایران چقدر است؟


امکانات جانبی
blogskin